Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości w Hiszpanii, pomyśl o tym jaka jest celowość tego przedsięwzięcia. Wybór odpowiedniej nieruchomości zależy od tego czy dany dom bądź mieszkanie kupujesz na własne potrzeby, czy na potrzeby inwestycyjne. Jeśli jeszcze nie wiesz, przeczytaj poniższy tekst, oraz odpowiedź sobie na poniższe pytania.

Ile kosztuje dom w Hiszpanii?

Na wstępie poniższego artykułu należy przyznać, że w pierwszym półroczu obecnego roku, indeksy giełdowe wskazały wzrost cen na poziomie nawet 3%. Dane statystyczne, które pochodzą z tego typu źródeł należą do danych ministerstwa, oraz Stowarzyszenia Hiszpańskich Notariuszy, czy też Narodowego Instytutu Statystyki.To dowodzi, że ceny nieruchomości w Hiszpanii kolejny rok rosną.

Kupno domu w Hiszpanii- jakie kwestie powinieneś poruszyć

Warto wiedzieć, jakie pytania należy sobie postawić, przed wyszukaniem domu, oraz przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Są to wyżej wymienione:

  • czy dom kupowany jest na Twoje potrzeby czy będzie wynajmowany?
  • będzie to Twoje miejsce do życia na zawsze, czy będziesz tam spędzał wakacje?
  • w jakim regionie chcesz mieszkać?
  • chcesz mieć widok na góry, czy morze?
  • chcesz kupić dom do remontu, czy od dewelopera?
  • jaki metraż mieszkania lub domu jest Ci potrzebny?
  • stać się na konkretnie ten dom?
  • czy podczas swojej nieobecności chcesz go wynajmować?
  • czy dom do remontu, to na prawdę dobry pomysł?
  • jaka lokalizacja będzie dla Ciebie najlepsza?

Domy na sprzedaż Hiszpania- nad morzem, czy na wsi?

Hiszpania, jako jeden z niewielu krajów ma do zaoferowania na prawdę tysiące wspaniałych lokalizacji nie tylko do spędzenia wakacji, ale również do zamieszkania na stałe. Warto wiedzieć, że kraj sprawdza się również pod względem przechowywania kapitału w nieruchomości, ze względu na coroczne podwyżki cen nieruchomości. Zastanów się tylko na jakie cele szukasz nieruchomości. Jeśli chcesz zakupić na własny użytek w celach wakacyjnych, może lepszym pomysłem będzie zakup apartamentu. Pamiętaj, że im lepsza lokalizacja, tym cena również będzie wyższa. Hiszpania to kraj cierpiący na zbyt małe moce przerobowe hotelów, dlatego też mnóstwo turystów szuka noclegu na własną rękę w prywatnych bazach inwestorów. Jeśli chcesz znaleźć oazę na własne potrzeby, oraz nie chcesz jej wynajmować może warto pomyśleć nad spokojną wsią, zlokalizowaną daleko od turystów, oraz hałasów miast. Jak powszechnie wiadomo proces zakupu nieruchomości jest mocno skomplikowany, oraz problematyczny. Jeśli masz barierę językową, oraz boisz się hiszpańskiego prawa, poproś o pomoc agenta nieruchomości.

Sprawdź: https://www.domiporta.pl/informacje/a/nieruchomosci-hiszpania-5337