Urok Klocków

Chyba każdy z nas w czasie beztroskich dziecięcych lat chociaż przez chwilę bawił się klockami (https://www.landtoys.pl/pl/c/Klocki/260) czy to drewnianymi czy to już w późniejszych latach z tworzywa sztucznego. Pewnie niektórzy do tej pory trzymają w swoich domach zestawy klocków, by spojrzeć na nie z nostalgią, lub bawić się nimi teraz ze swoimi pociechami. Klocki to świetne zabawki dla naszego dziecka, zapewni mu godziny wspaniałej zabawy. Pobudzą wyobraźnie, kreatywność. Rozwija umiejętność logicznego myślenia i ćwiczy zdolności manualne.

Rodzaje klocków

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru znacznie bogatszy asortyment zabawek, w tym klocków, niż nasi dziadkowie czy rodzice. Nie są to już tylko drewniane klocki, ale różnorakiej wielkości  i koloru plastikowe zabawki.

Klocki drewniane

Obecnie w sklepach dostępne są klocki drewniane kolorowe oraz niepokryte żadną farbą. Z reguły wybierane są dla mniejszych dzieci ze względu na większy rozmiar i brak małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Klocki drewniane są również bezpieczniejsze dla zdrowia dziecka ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz brak substancji chemicznych. Dużym plusem jest również ich przyjazna forma dla środowiska, ponieważ ulegają biodegradacji. Wadą drewnianych klocków jest to, że zazwyczaj jest ich mniej w zestawach przez co nasza pociecha może się nimi szybciej znudzić oraz większa waga od swoich plastikowych odpowiedników.

Klockowy potentat

W tej kategorii zdecydowanie liderem jest firma LEGO. Firma powstała w Danii w roku 1932, na początku produkowała klocki drewniane, ale dużo większy sukces zapewniły im plastikowe klocki. Dzisiaj gdy ktoś pomyśli o zabawkach z klocków ma przed oczyma właśnie tą firmę. Starannie wykonane elementy, ogromna mnogość zestawów, historycznych jak i zestawów inspirowanych hitami filmowymi, zapewniła tej firmie rozpoznawalność na całym świecie.

Podsumowując, klocki są wszechstronne mogą się nimi bawić dziewczynki jak i chłopcy, małe szkraby oraz dzieci w wieku szkolnym, pewnie i nie jeden dorosły. Jedynym ograniczeniem tych zabawek jest tylko nasza kreatywność i pomysłowość.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/