Co serwować gościom hotelowym?

Gość hotelowy, jak każdy inny potrzebuje pożywienia, aby mieć siły na każdy dzień. Akurat w tym przypadku nie jest on samodzielny, w posileniu się potrzebuje on pomocy „opiekuna”- hotelarza. W jego gestii jest wybadanie, co jest pożądane w pierwszym posiłku w ciągu dnia. Od czego zacząć badania?

Oceń swoich gości

Aby wiedzieć, czym karmić gości o poranku należy oszacować, jakiego typu goście odwiedzają nasz hotel. Czy są to osoby zamożne, zatrzymujące się na kilka nocy, aby wypocząć, czy są to młodzi podróżnicy, którzy szukają jednorazowego noclegu? Narodowość jest niezwykle ważna i ta zależność będzie również opisana. Pierwszym czynnikiem, który należy spełnić przygotowując śniadania to wytyczne piramidy żywieniowej:

1. Pieczywo- świeże, dobrej jakości, kilka rodzajów (pszenne, razowe, żytnie, z otrębami itp.)
2. Nabiał- naturalny, świeży
3. Wędliny i wyroby mięsne- o wysoko procentowej zawartości mięsa
4. Soki- najlepiej świeżo wyciskane, lub te naturalne, kilku dniowe
5. Warzywa- pierwszej świeżości i jakości
6. Jajka- tylko od kur z zaufanych hodowli

Aby pozyskać produkty najwyższej jakości należy poświęcić kilka dni objeżdżając dane punkty w poszukiwaniu najlepszej oferty o najwyższej jakości. Jeśli chcemy pomyśleć o komponowaniu dań, to mamy w tym dużą dowolność. Jajecznica na szynce/boczku z cebulką, parówki wysokobiałkowe lub frankfurterki, świeże plastry sera, letniej wędliny są jak najbardziej pożądane.

kobieta

Specjalna dieta

Schody pojawiają się, gdy przyjmujemy gościa o specyficznych preferencjach żywieniowych. Mowa tutaj o osobach mających nietolerancję glutenu, laktozy, mięsa, orzechów itp. Dlatego ważnym jest, aby otoczyć troską i takich gości. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy w Polsce dostępność do wielu produktów przeznaczonych dla alergików. Chleb, ciasto, czy piwo bez glutenu można bez problemu znaleźć w markecie. Ze względu na wegetarian i wegan należy dbać a kondycję produktów naturalnych. Jeśli pojawi się osoba z alergią na orzechy należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Najlepiej przeszkolić osoby odpowiedzialne za posiłki w kwestii produktów bez orzechów i jakie posiłki podawać w takich sytuacjach.

znak

Różnorodność jest ważna

Jak wspomniano wcześniej, narodowość gości naszego hotelu również powinna być podpowiedzią w kwestii- co podać na śniadanie? Goście pochodzący z Hiszpanii, Włoch, czy Francji na widok kiełbaski na śniadanie przerażą się cholesterolu i nie znajdą niczego dla siebie. Reprezentanci tych krajów cenią sobie słodkie przekąski do porannej kawy- ciasteczka, croissant, tosty z konfiturą, owsianka z owocami, słodkie płatki śniadaniowe itp. Z tego tytułu miłym gestem byłoby przygotować na te kilka dni pobytu produkty mile zjadane w innych częściach Europy. Zrobimy tym ogromne, pozytywne wrażenie, które tylko pomnoży dobre opinie na temat naszego obiektu. Troska o gościa/klienta jest zawsze w cenie. Dostrzegając indywidualnie ich potrzeby jesteśmy w stanie zapracować na dobrą renomę i progres naszego interesu.

Przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.