Czy warto otworzyć hotel lub pensjonat?

            Pomysł rozpoczęcia swojej własnej działalności związanej z usługami hotelarskimi może się okazać wysoce opłacalny, w szczególności, jeśli weszliśmy w posiadanie ziemi, która znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Hotel lub pensjonat to również wspaniały rodzinny biznes, który zabezpieczy przyszłe pokolenia, jednakże z prowadzeniem hotelu, jak z każdym biznesem, łączą się różne obowiązki. Zanim więc podejmiemy decyzję o otwarciu naszej własnej działalności hotelarskiej, warto zapoznać się ze wszystkimi pojęciami i wymaganiami związanymi z prowadzeniem hotelu.

Otwarcie działalności

            Przed dokonaniem ostatecznej decyzji związanej z otworzeniem działalności hotelarskiej, warto dobrze zastanowić się, czego tak naprawdę chcemy. Rynek pełen jest konkurencji oferującej jakościowe usługi, dlatego jeśli chcemy aby nasz biznes był najlepszy, musimy mieć odpowiedni plan działania i sprecyzowaną działalność. Warto rozważyć czy bardziej zależy nam na otworzeniu hotelu czy agroturystyki. Warto pamiętać o tym, że obiekt z każdej kategorii musi spełnić inne wymagania, a co za tym idzie, należy przeznaczyć na ten cel większy fundusz.  https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html

kwiatek

Motele, pensjonaty itp.

            Najważniejszą rzeczą związaną z zakładaniem działalności hotelarskiej wydaje się być jednak uszeregowanie, czyli ocena naszej usługi w kontekście konkretnej kategorii hotelarskiej, do której zaliczane są hotele, motele, pensjonaty, campingi, domy wycieczkowe oraz schroniska. Cena oceny jest wysoce zależna od klasy obiektu, jednak w maksymalnych stawkach sięga ona nawet 1500 złotych. Dodatkowo, poza przypadkiem gospodarstwa agroturystycznego, wszystkie placówki muszą być oficjalną działalnością gospodarczą. Może być to spółka, a może działalność jednoosobowa — ważne, aby swoją decyzję skonsultować z doświadczonym doradcą finansowym.

Wymagania

            Każda z kategorii obiektów hotelarskich ma sprecyzowane wymogi, które są nierozerwalnie związane z dodatkowymi kosztami. Jeśli nie chcemy ponosić kar finansowych standardy dla gości muszą być zapewnione odpowiednio do rodzaju usługi hotelarskiej. Przed dokonaniem decyzji o założeniu działalności warto dokładnie sprecyzować wszystkie wymagane wydatki i stworzyć kosztorys, który umożliwi nam uzyskanie poglądu na wszystkie koszta, jakie będziemy musieli ponieść. W koszta wliczają się również wydatki na remonty, wyposażenie hotelu czy zaplecze socjalne dla pracowników. Do kalkulacji należy również dodać miesięczne wydatki takie jak opłaty ZUS, podatki, opłaty za media oraz niezbędne elementy takie jak worki na śmieci.

bułka

Pamiętaj

            Najważniejsze jest jednak to aby skupić się na swoich potencjalnych klientach. Warto rozważyć zakup działki w atrakcyjnej lokalizacji, która znajduje się blisko atrakcji turystycznych, takich jak centrum miasta, zabytki czy szlaki turystyczne. Jednakże w przypadku braku odpowiednich atrakcji warto zadbać o nie samemu i stworzyć niepowtarzalny klimat naszych usług hotelarskich.  https://www.wszystko-do-hotelu.pl/