Szczegóły, o które warto zadbać w hotelu

W branży usług hotelowych to klient oraz jego potrzeby zajmują najważniejsze miejsce. Ogólna zasada mówi, że jeden zadowolony klient opowie o swoich odczuciach jednemu znajomemu, natomiast niezadowolony podzieli się swoimi frustracjami z szerszą grupą odbiorców- nawet kilkoma osobami. Czy warto ryzykować tak wiele? Pozytywne wrażenie gości to przecież żywa i najlepsza reklama, która przekłada się na kolejne wizyty lub stworzenie nowej siatki gości. Wystarczy zadbać tylko o kilka szczegółów i dbać o najwyższą jakość na każdym etapie świadczonych usług.

Wiele możliwości, więcej gości

Jeszcze do niedawna hotel pozostawał wyłącznie bazą noclegową, w której na pierwszym planie były wygodne łóżko, łatwy dojazd i możliwość wyżywienia. Współczesna oferta hotelowa, pretendująca do atrakcyjnych, musi być różnorodna. Hotel przestał być miejscem, które jest tylko przystankiem na sen. Goście poszukują kompleksowych obiektów, w których mogą odpocząć, uprawiać aktywnie sport albo się zrelaksować. Właśnie dlatego tak ważne są dodatkowe udogodnienia takie jak strefy zabaw dla dzieci, w którym maluchy spędzają czas  pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów albo strefy spa z gabinetami masażu, grotą solną czy sauną. O wysokim standardzie świadczy również wyposażenie pokoju, w którym powinna się znaleźć butelka wody oraz kosmetyki hotelowe.(https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html)

Walka o gości

Niezależnie od branży każdy spotyka się z konkurencją. Dlatego warto zrobić wszystko, by wypaść lepiej na tle konkurencji. Jak? Wystarczy wyróżniać się z tłumu. Najlepiej, kiedy jest to doskonała jakość albo oferta, której nie posiada nikt inny. Takim pomysłem może być atrakcja dostosowana do wąskiej grupy odbiorców, np. wieczorki gitarowe albo coś dla szerszego grona, czyli spotkania z rękodziełem zrzeszające lokalnych artystów oraz zainteresowanych gości.    Zacznij od obsługi Poza atrakcjami i udogodnieniami w hotelu, goście zapamiętują przede wszystkim obsługę. Z tego powodu wybór personelu jest najważniejszym etapem tworzenia tego miejsca. Każdy, kto pracuje w hotelu powinien cechować się wysoką kulturą osobistą, pozytywnym nastawieniem, proaktywnością i odpornością na stres.    

Przy współpracy: Wszystko do hotelu