Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii

Półwysep Iberyjski od kilku dobrych lat plasuje się w czołówce miejsc, w których warto jest inwestować w nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż Hiszpania ma ogromny potencjał turystyczny i gwarancję dobrej pogody przez większość roku. Mnóstwo turystów z całego świata obiera sobie ten kierunek na wypoczynek, jest więc to doskonała okazja dla inwestorów by bezpiecznie ulokować swój kapitał i pomnażać go przez wiele lat. 

Opłacalność inwestycji w Hiszpanii

Nieruchomości w Hiszpanii mogą kojarzyć się z bardzo wysokimi cenami zakupu. Jeśli jednak przyjrzymy się aktualnie obowiązującym cenom, możemy się bardzo pozytywnie rozczarować. Inwestowanie w takim miejscu nie musi być horrendalnie drogie. Wiele obiektów, szczególnie tych z rynku wtórnego, zlokalizowanych w bardzo bliskiej odległości od morza, można znaleźć w cenie 2 500 zł za metr kwadratowy. Takie ceny na polskim rynku, w turystycznych miejscowościach są praktycznie nie do osiągnięcia. Jeśli chodzi o medianę cen nieruchomości na sprzedaż kształtuje się ona na poziomie około 1 360 Euro za metr kwadratowy, również dotyczy to rynku pierwotnego. 

Hiszpania cechuje się stabilną sytuacją gospodarczą, niską przestępczością i przede wszystkim atrakcyjnym położeniem. Wszystko to sprawia, że zyski z inwestycji są tylko i wyłącznie kwestią czasu. Zakup nieruchomości Hiszpania można rozważyć pod kątem najmu krótkoterminowego, co pozwoli na znacznie szybszy zwrot inwestycji, jednak wiąże się z nieco większym ryzykiem niż najem długoterminowy. 

Źródła finansowania 

Zakup nieruchomości w Hiszpanii można sfinalizować na kilka sposobów. Najprostszym jest oczywiście zakup za gotówkę, jednak nie każdy inwestor chce pozbywać się gotówki na tego typu obiekty. Odkąd Polska, w 2004 roku, wstąpiła do Unii Europejskiej, nie ma żadnych przeciwwskazań, by skredytować nieruchomość, która nas interesuje. Procedury bankowe w Hiszpanii wyglądają bardzo podobnie do tych w Polsce. Kredyty hipoteczne są przyznawane po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej. W takim przypadku, mamy możliwość sfinansowania do 70% nieruchomości, co daje nam duże pole do wyboru najbardziej atrakcyjnego miejsca. Cena zależy przede wszystkim od lokalizacji. Jeśli chcemy zainwestować w tańsze mieszkania czy apartamenty, warto wybierać destynacje oddalone od Madrytu. Tutaj dobrym rozwiązaniem mogą być okolice Costa Blanci, Costa Vasci czy Costa Verde. Przy posiadaniu większej ilości środków inwestycyjnych, można pokusić się o znalezienie nieruchomości w Alicante czy Sevilli. 

Sprawdź też: https://www.daktela.com/pl/