Jak nabyć nieruchomość w Hiszpanii?

„Mi casa es su casa” to znane, hiszpańskie powiedzenie w tłumaczeniu oznacza „mój dom jest Twoim domem”. Wiele osób marzy o domku w ciepłym miejscu, gdzie przez większość roku średnia temperatur wynosi 20 stopniu Celsjusza, w dzień świeci piękne słońce, nie ma zimy i świeże owoce morza serwowane są na każdym kroku. Opis idealnie pasujący do Hiszpanii. Zwykle pozwalamy sobie jedynie na krótkie wakacje w tak utopijnym miejscu, a później wracamy do szarej rzeczywistości. Co zrobić aby wakacyjne realia zamienić na codzienność? 

Przeprowadzka w miejsce pełne słońca

Postpandemiczna rzeczywistość uświadomiła nam, że pracować można z każdego miejsca. Wiele organizacji odwróciło swój model pracy do góry nogami decydując się na model zdalny lub hybrydowy. To rozwiązanie zostało z nami na dłużej i cieszy się sporym uznaniem, zarówno pracowników, jak i pracodawców. Omawiana sytuacja daje możliwość pracy z dosłownie każdego miejsca na Ziemi. Jedyne narzędzia potrzebne do pracy to komputer i Internet. To wszystko. Zatem nie ma już ograniczeń ze strony pracodawcy, są za to ograniczenia w naszych głowach, które czasem blokują przed działaniem, nawet największych marzycieli. Jednak obraz pracy i życia w ciepłym miejscu, przykładowo w Hiszpanii jest dla wielu osób pokusą, która dodatkowo motywuje do działania. Kolejnym czynnikiem rozważanym w sytuacji przeprowadzki są koszty utrzymania. Trzeba mieć na uwadze, że na koszty często patrzymy przez pryzmat miejsc turystycznych. Małe, spokojne, ciche miasteczka i wioski, dużo lepsze do życia niż wielkomiejska przestrzeń, nie generują tak wielkich kosztów. A co z mieszkaniem? Tutaj pojawiają się dwie możliwości: wynajem długoterminowy lub kupno. Zakup nieruchomości jest decyzją, która wymaga czasu. Żyjemy w czasach, w których dosłownie wszystko można załatwić przez Internet. Podobnie z zakupem lub wynajmem nieruchomości. Co ważne, w sieci można znaleść wiele portali prowadzonych w języku polskim, na których znajdziemy nasze wymarzone lokum w Hiszpania. 

Dom w Hiszpanii

Jak zabrać się za poszukiwanie własnych czterech ścian? To bardzo proste. Wystarczy wpisać w przeglądarce frazę Hiszpania nieruchomości lub podobne, a dostaniemy podane na tacy wiele portali z ofertami. Możliwości jest wiele; od mieszkań po ville na plaży, od wioski po ogromne metropolie. Każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Wybór lokum do życia w kwestii przeprowadzki zdecydowanie należy do najważniejszych kwestii. Rynek nieruchomości w Hiszpanii jest ogromny przez co możliwości jest wiele.