Jesienny bukiet z wrzosu – krok po kroku

Jesienna aura wymaga podkreślenia w naszych czterech kątach. W jaki sposób najlepiej ją wprowadzić do naszego salonu, bądź sypialni? Doskonałym sposobem są rzecz jasna dodatki w postaci jesiennych bukietów, które nie tylko są walorem estetycznym, ale także cechują się ogromną trwałością. Jednym z przykładów pięknego bukietu łączącego w sobie najważniejsze barwy jesieni jest bukiet wrzosowy. W jaki sposób go skomponować? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

Dlaczego wrzos?

Wrzos to symbol zmierzchu lata i narodzin jesieni. W zasadzie jest to jedyny kwiat, który występuje w różnych odcieniach fiolet, a zatem niejako zaprzecza barwom podstawowym, czyli żółci, czerwieni oraz zieleni. Z drugiej strony subtelne odcienie fioletu stanowią doskonałą bazę dla przygotowania bukietu charakteryzującego się najważniejszymi barwami jesieni. Wrzos świetnie łączy się m.in. z klonowym odcieniem czerwieni, żółcią strączka, czy chociażby zielenią liści dębu. Atutem wrzosu jest fakt, iż nie ulega on deformacją – jest odporny zarówno na wysokie i niskie temperatury, jak i na skrajne poziomy wilgotności. Wrzos będzie doskonałym uzupełnieniem jesiennego klimatu zarówno w salonach, jak i sypialniach. Oto propozycja przygotowania prostego, acz urokliwego bukietu jesiennego na bazie wrzosu.
pack

Jakich materiałów potrzebujemy?

Do przygotowania tytułowego bukietu potrzebujemy następujących materiałów :
– gałązki wrzosu
– owoce dzikiej róży (opcjonalnie jarzębina)
– hortensje
– gąbki do kwiatów, bądź styropian
– ozdobne szpilki
– nożyk, bądź nożyczki

Bukiet w kilku prostych krokach

Na początku należy wyciąć ze styropianu, bądź gąbki florystycznej kulisty kształt. W naszą kulę wbijamy kilka gałązek dzikiej róży oraz owoce zamocowane na szpilce. Następnie czynimy to samo z gałązkami wrzosu oraz wspomnianymi hortensjami. Warto pamiętać, że w naszym bukiecie to właśnie wrzos odgrywa kluczową rolę, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich proporcji. Gdy bukiet jest już skomponowany należy obciąć spodnią warstwę kuli, aby dopasować ją do naczynia jakie zastosujemy. Może być to minimalistyczny – prosty wazon, donica, bądź naczynie gliniane w kolorze brązu, co jeszcze bardziej podkreśli symbolikę jesieni. wody

Alternatywne dodatki

Dla miłośników nieco bardziej awangardowych form ciekawą propozycję mogą stanowić alternatywne dodatki. Inspiracje można znaleźć na przykład na stronie internetowej dekorolka.pl czy artpasaz.pl. Zaliczamy do nich poza wspomnianą jarzębiną leśny mech, który pełni rolę nie tylko estetyczną, ale także praktyczną, bowiem wprowadza do naszych czterech kątów charakterystyczną woń leśną. Warto pamiętać, aby uprzednio oczyścić mech z wszelkiego robactwa i odpowiednio go zasuszyć. Do dodatków zaliczyć należy także żołędzie oraz kasztany, które są zwiastunem zbliżającej się jesieni – najlepiej by leżały one swobodnie na mchu. Nabijanie ich na florystyczne szpile, czy wykałaczki nie jest zbyt estetycznym rozwiązaniem.