Lampy podłogowe – gdzie je postawić?

Oświetlenie jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. Współcześnie, poza rolą czysto użytkową, niejednokrotnie stanowi także formę dekoracji, dzięki której pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego charakteru. Warto zatem nieco poeksperymentować z różnymi rodzajami światła, aby w końcu uzyskać efekt o jakim zawsze marzyliśmy. Poniżej przedstawiamy jedną z naszych propozycji.

A gdyby tak lampę zdjąć z sufitu?

Oczywiście możemy to zrobić decydując się między innymi na lampy podłogowektóre w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Jedną z ich największych zalet jest fakt, iż nie wymagają one montowania specjalnych instalacji elektrycznych. Wystarczy postawić je niedaleko gniazdka i w odpowiednim momencie podłączyć do niego wtyczkę. Proste, prawda? Jeśli po kilku dniach stwierdzimy, że jednak w tym miejscu dodatkowy gadżet nam przeszkadza, bez problemu możemy go przesunąć lub przenieść nawet do innego pokoju. Jak łatwo zauważyć, w przypadku lamp przymocowanych do sufitu nie będzie to takie proste. To z kolei pozwala na dokładne doświetlenie miejsca, które akurat tego potrzebuje. Zrozumieją to przede wszystkim miłośnicy wieczornych maratonów czytania książek.

stol

Gdzie sprawdzi się lampa podłogowa?

Jednym z miejsc, gdzie lampy stojące sprawdzają się najlepiej jest sypialnia. Najczęściej jest ona stawiana blisko łóżka jako zamiennik stoliczka z niewielką lampką nocną. Takie delikatne światło przyda się między innymi podczas wspomnianego już czytania lub po prostu podczas wieczornego relaksu. Jest to również bardzo dobra opcja do pokoju dziecięcego. Dlaczego? Jeśli dziecko boi się ciemności, dyskretne źródło światła, jakie dają lampy podłogowe pozwoli mu poczuć się bezpiecznie a jednocześnie nie będzie przeszkadzało w zasypianiu.

Tego rodzaju oświetlenie jest odpowiednie również w przypadku domowych gabinetów i biur. Tutaj lampy podłogowe mogą stanowić ciekawe uzupełnienie aranżacji wnętrza oraz nadać mu elegancji i nuty profesjonalizmu. W ten sposób możemy także nieco ocieplić pomieszczenie, przez co lepiej będzie się nam w nim pracowało a klienci poczują się bezpiecznie.

Autor: Sklep Lights