W urządzaniu wnętrz chodzi o funkcjonalność. Tylko jak ją rozumieć?

No właśnie. Bo często jest tak, że pojęcie funkcjonalnej przestrzeni ludzie mylą z tym, że jest jej po prostu dużo. Wówczas to jest przestronność, czy ustawność wnętrza, nie jego funkcjonalność. O funkcjonalność w urządzaniu wnętrz mówimy pod takim kątem, że może być to ogół różnego rodzaju opcji, które będą się mogły przekładać na to, że w jakiejś konkretnej przestrzeni, w jakich czterech kątach żyje nam się lepiej. A lepiej, znaczy optymalnie pod kątem codziennego użytkowania. I tak na przykład, wbrew temu co mylnie się sądzi – małe mieszkanie też może okazać się wnętrzem funkcjonalnym.

Wystarczy pomysł

Nie jest żadnym sekretem, że mamy tutaj do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, które mogą się przełożyć, albo tez będą bezpośrednio przekładały się na fakt, że będziemy tutaj konkretnie w stanie zrobić sobie z małej przestrzeni jakiś loft. Ale z drugiej jednak strony, gdy spojrzysz na temat jak proces czysto funkcjonalny, stanie się dla Ciebie oczywiste, że będziemy mogli mówić o konkretnych rozwiązaniach. A konkretnych, czyli takich które będą dawały sensowny rezultat tym, ze w ogóle są. Nie jest żadnym sekretem, że gusta są różne i jedni na przykład będą woleli uzyskać więcej przestrzeni kosztem tego, że będą mieli w domu mniej sprzętów. Inni z kolei będą chcieli funkcjonalnie pochować wiele rzeczy, ale to też będzie się wiązało z systemowym podejściem. Duże szafy czy głębokie szuflady i blaty mogą odbierać nieco przestrzeni, ale to już naprawdę sprawa bardzo indywidualna. Nie jest tu w ogóle niczym złym, że będziemy mówili o konkretnymi i sensownym podejściu, gdy jest coś na rzeczy pod kątem małej przestrzeni. Fajne dekoracje do małej przestrzeni można znaleźć tutaj:

https://obrazynasciany.pl/obrazy/czarno-biale/
https://obrazynasciany.pl/obrazy/ludzie/
https://artpasaz.pl/dekoracje/fototapety-3/fototapety-na-sciane/

To jest tak proste, że aż…

Czasem będzie kłopot. Bo jest tak wiele opcji którymi możemy się inspirować, że naprawdę stosunkowo trudno byłoby sobie mówić o jakimś konkretnym i sensownym działaniu, które będzie się mogło potem konkretnie przełożyć na bardzo ciekawe czynniki. Bo z jednej strony coś nam się podoba, ale wzięlibyśmy tylko jeden element. Z drugiej, inna koncepcja jawi się jako ciekawsze ale tylko w pierwszym momencie, a tak naprawdę to jednak mamy poczucie, że coś jest zbyt banalne czy passe. To jest tak, że gdy mamy na uwadze wystrój wnętrz, czasem całe mnóstwo indywidualnych czynników będzie wpływało na odbiór jakiegoś elementu czy całej kompozycji. To nie jest tak, że mamy do czynienia z jakimś bardzo zróżnicowanym wariantem działania, co też będzie się mogło przełożyć na bardzo ciekawy, ale jednocześnie też może i konkretnie czasem zakręcony temat. To jest to , co we wnętrzarstwie będzie się mogło wiązać z ogromnymi pokładami kreatywnego myślenia.

widok

Pamiętajmy, że przede wszystkim wnętrze ma nam służyć

Czyli, w zależności od swojego przeznaczenia pełnić określony zestaw funkcji. A im te funkcje będą bardziej konkretnie zdefiniowane, tym też bardziej sprawnie będziemy się mogli odnaleźć w kontekście różnych funkcjonalności w danych czterech ścianach.