Jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę w domu

Stworzenie odpowiedniej atmosfery panującej we wnętrzu zamieszkiwanego przez nas domu lub mieszkania, wymaga pewnych zabiegów dekoracyjnych, które mają na celu zbudowanie odpowiedniego nastroju. Każdy element wyposażenia okazuje się być bardzo ważny, dlatego też warto zwracać uwagę na to, jaki styl i formę designu wybieramy.

Ozdobne ściany

Coraz częściej stosuje się nowoczesne sposoby na ozdabianie ścian. Są to głównie tynki ozdobne lub płytki naścienne, a także różnego rodzaju fototapety, które cieszą się bardzo dużą popularnością, ze względu na dużą różnorodność motywów i ciekawość wzorów. Każdy z dostępnych i coraz szerzej oferowanych sposobów pozwala na stworzenie odpowiedniego nastroju dla danego pomieszczenia. Bywa, że w jednym miejscu stosuje się zarówno tynki ozdobne, jak i fototapety, ozdabiając poszczególne ściany w inny sposób. Jest to bardzo interesująca metoda na to, aby móc cieszyć się unikalnym wnętrzem, które z pewnością zwróci uwagę wszystkich osób z zewnątrz przybywających do naszego mieszkania z wizytą.

Umiejętne ozdobienie ścian w bardzo mocny sposób wpływa na całą atmosferę wnętrza i to właśnie spowodowało, że do nowoczesnych domów wybierane są bardzo często różnego rodzaju fototapety. Najpopularniejsze są motywy abstrakcyjne, które dodają ostrości i stylu całej przestrzeni, co nie oznacza, że nie są wybierane również łagodne motywy natury.

Meble w otoczeniu ciekawych obrazów

Wybór odpowiedniego motywu fototapety może mieć wpływ również na dobór odpowiednich mebli. Każdy, kto tworzy wnętrze chce, aby całość wyglądała spójnie, a wszystkie elementy do siebie pasowały lub kontrastowały ze sobą, ale w bardzo interesujący sposób.

Obecnie mamy do wyboru wiele reprodukcji obrazów najbardziej znanych malarzy. Jednak ciekawym pomysłem jest powieszenie obrazu autorstwa współczesnych, mniej znanych malarzy. Tak jak z przykładu niżej:

nowoczesny-obraz-przyklad

Taki obraz często nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia, łatwo wkomponujemy go w wystrój naszego mieszkania.

Fototapetę dobiera się zazwyczaj do kolorystyki mebli oczywiście może też być na odwrót, najważniejsze jest żeby w tym wszystkim została zachowana odpowiedniego rodzaju harmonia. Aranżacje tworzy się w taki sposób, żeby połączenie poszczególnych fragmentów pomieszczenia dawało zaskakujący efekt, który nie tylko od razu wpada w oko, ale również sprawia, że wszystkie osoby mogą poczuć się w danym miejscu dobrze.

Właśnie to jest bardzo ciekawe, że w wielu sklepach znajdziemy podział kategorii plakatów czy obrazów względem kolorystyki:

podzial-plakatow-kolory

Dzięki temu możemy sobie dopasować obraz czy plakat kolorystycznie do danego pomieszczenia. Przykład niebieskiego plakatu:

przyklad-niebieski-plakat

Oczywiście trzeba wiedzieć jak umiejętnie łączyć kolory. Jest wiele stron, które podpowiadają które kolory łączą się najlepiej z podanym kolorem. To duże ułatwienie, bo często sami jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie barwy na bazie koloru ściany naszego pomieszczenia.

Każde pomieszczenie w domu można wyposażyć w całkowicie inny i jakże często bardzo odmienny sposób. Fototapety najczęściej stosuje się w salonach, które są pomieszczeniem najbardziej publicznym, to tam przyjmuje się gości, organizuje przyjęcia i spędza wiele wolnego czasu. W pokojach prywatnych takie ozdoby widuje się zdecydowanie rzadziej, choć również potrafią doskonale wpłynąć na wystrój, dodając uroku miejscu i zapewniając dobrą atmosferę.

Dodaj komentarz